KDO JSEM?

Jmenuji se Michaela Pejřimovská a jsem certifikovanou laktační poradkyní MAMILA o.z. a dulou studentkou ČAD. Je mi 26 let, pocházím z pražského Karlína a momentálně se svou rodinou bydlím ve Kbelích na kraji Prahy.

Vystudovala jsem gymnázium během kterého jsem pravidelně navštěvovala různé brigády. Nejvíce mi v hlavě i srdci utkvěla práce v online marketingové firmě, možná i proto, že jsem měla příležitost pracovat s textem. Ve škole jsem byla redaktorkou školních novin, jeden rok i šéf redaktorkou. Psaní mi vždy přinášelo radost. Studium na gymnáziu mě ale už tolik nenaplňovalo. Bezprostředně po něm jsem začala pracovat v eshopu se zdravou výživou a pár let jsem pracovala i v gastronomii. V korejské restauraci, v restauraci mých rodičů… 

Všechny tyto zkušenosti si hýčkám s láskou, protože díky nim jsem, kde jsem. Byly součástí mé cesty. Abych byla upřímná, tak mě ale nikdy stoprocentně nenaplňovaly. Práce v kolektivu mě bavila, režim už ale o trochu méně. Touha pomáhat druhým ve mně napříč těmito zkušenostmi rostla a rostla, a já hledala, kde ji naplnit. 

Pak přišlo těhotenství. Informování kolem porodu, kojení. Zjišťování, kdo je dula. Kdo je porodní asistentka. Kdo je laktační poradkyně. Cítila jsem silnou touhu stát se součástí porodního světa. V březnu jsem se přihlásila do kurzu laktačního poradenství Mamila, o.z. a v červnu 2021 jsem úspěšně absolvovala pohovor na porodní dulu do České asociace dul. 

Má záliba v psaní se projevila i během těhotenství a mateřství. Začala jsem psát blog a nakonec se dostala až k nahrávání podcastu. Všechny epizody najdete na Spotify, Google, Apple, Podbean a Amazon. Jsou nabité nejen informacemi o kojení, ale také mnoha jinými informacemi spojenými s mateřstvím, vztahovou výchovou a laskavým, respektujícím přístupem k dětem.

Proč Mamila, o.z.? Kurz laktačního poradenství Mamily je nejobsáhlejší evropský kurz školící laktační poradkyně, který má certifikaci IBCLC, a i základní kurz obsahuje přes 50 hodin přednášek, dalších 20 hodin praktických ukázek a workshopů, cyklus 5 hodinových supervizí. Ač je nás už přes 350, vedení Mamily si zakládá na individuální péči o každou poradkyni a máme možnost se radit o každém případu nejen mezi sebou v podpůrné skupině, ale také se mnoha zdravotnicemi, které do občanského sdružení patří a poradenství také aktivně vykonávají. Každý rok máme nové pokročilé kurzy a pravidlem je, že musíme vždy alespoň jeden ročně absolvovat pro platnost našeho certifikátu. Navíc na naše služby přispívá většina pojišťoven ČR.

Během let 2021 a 2022 absolvuji  pravidelné supervize a ještě jsem absolvovala pokročilý kurz. Pomohla jsem desítkám klientek dostat se z 0 na 100% v kojení a sebejisté péči o jejich miminko.

Proč ČAD? Vzdělání je pro mě na prvním místě. Proto Mamila, proto Česká asociace dul. Kurz ČAD pro porodní duly je roční kurz, přes 160 hodin vzdělávání, supervizí, sebereflexí. Základy masáží, znalosti o možných porodních komplikacích. Přednášky Alžběty Samkové, Marcely Peremské, Andrey Polokové… A opět individuální přístup, mentor, který je k dispozici, podpora na mé cestě. Aktuálně mám za sebou 5 doprovodů k porodu a volnou kapacitu od konce září dál, včetně Vánočních termínů. 

V březnu 2021 jsem také absolvovala 20hodinový kurz pro poradkyně nošení vedený dvěma fyzioterapeutkami, které mají magisterské studium zakončené obhájenými prácemi na téma nošení od narození.

V květnu a červnu 2021 jsem absolvovala 24hodinový kurz pro lektory gravidjógy v pomáhajících profesích. Získala jsem základní znalosti o úlevových relaxacích a cvikách při nejedné těhotenské nepohodě.

V srpnu 2021 jsem absolvovala certifikovaný 2 denní Základní kurz aromaterapie u Asociace českých aromaterapeutů. Celkem 17 hodin informací o bezpečném a efektivním užívání éterických olejů v každodenním životě i vyjímečných situacích, jako je třeba právě těhotenství, porod, šestinedělí a mateřství. 

V březnu 2022 jsem absolvovala certifikovaný kurz vaginální napářky s Monikou Valovou a stala se tak poskytovatelkou registrovanou pod Steamy. Naučila jsem se ji využívat nejen v těhotenství, před porodem, při něm a po, ale také v jiných obdobích života ženy nebo při gynekologických potížích.