„Ženy se učí kojit kojením. Děti se učí kojit kojením.“

Kojení je pro mě esenciální způsob výchovy a péče o dítě. Není to něco, co má žena a dítě zadarmo a věřím, že stejně jako o jakýkoliv jiný vztah, i o kojení je třeba dbát a pečovat. Nejlepším způsobem péče o kojení je prevence a příprava ideálně už v těhotenství. I já jsem ale v těhotenství hltala hlavně porod a kojení bylo na třetí, čtvrté koleji. “Vždyť to přeci půjde samo a přirozeně.” říkala jsem si.

Ne vždy to jde samo a přirozeně. Je to tak v pořádku. Každý máme svou cestu. Ráda Vás podpořím a pomohu Vám během té Vaší.

Je dobré kontaktovat laktační poradkyni kdykoliv si začnete všímat nějaké výchylky z normálu nebo se Vám něco nebude zdát. Čím dříve začneme situaci řešit, tím lépe pro její vyřešení a tím rychleji se můžete s miminkem opět vydat bezstarostnou cestou kojení a tulení.

Kdy mohu využít služby laktační poradkyně?

  • při bolavých bradavkách, poraněních na bradavkách
  • je-li Vaše dítě nespokojené nebo nepřibírá, jak by mělo
  • potřebujete-li odstranit kloboučky, flašku, dudlík apod.
  • nejste-li si v něčem jistá, potřebujete podpořit, že děláte vše správně
  • miminko se nepřisává, nebo velmi málo
  • miminko se dlouhodobě kojí jen z jednoho prsu a chcete udržet kojení z obou prsou
  • miminko si prochází bojkotem, odmítá kojení jako takové
  • potřebujete-li zvýšit příjem mléka miminka
  • chcete adoptovat miminko a kojit ho

Jak probíhá osobní konzultace?

Úvodní osobní konzultace trvá v rozmezí od 45 do 90 minut, každá další okolo 60 minut. S každou úvodní konzultací automaticky získáváte i mou neomezenou podporu na telefonu, kdy můžeme vyřídit všechny další dotazy, které se osobně nestihly, nebo jsme na ně zapomněly. Většinou odpovídám, když má dcera spí, snažím se vždy stihnout odpověď podat do 24 hodin.
 

Je třeba se nejdříve vzájemně poznat a naladit se na stejnou vlnu. Vyslechnu si Váš porodní příběh od začátku až po moment, kdy sedím naproti Vám – pokud se ovšem miminko zrovna kojí, možná se vrhneme rovnou na praxi 😊 – celé poradenství přizpůsobujeme potřebám Vašeho miminka.

Podíváme se na přisátí Vašeho dítěte, ukážeme si polohy při kojení, probereme možnosti, jak usnadnit kojení a uspávání. Poradím s nošením, bezpečným společným spaním, vysvětlím Vám principy vztahové výchovy. Zhodnotím vydatnost pití Vašeho děťátka a pokud se miminko nepřisává nebo přijímá málo mléka, začneme společně pracovat na zlepšení a cestě k plnému kojení.

Ve většině případů nestačí jen jedna návštěva, pokud si nejdete jen pro ujištění. 😍 Doporučuji zakoupit balíček více návštěv, nemám na ně žádné datum minimální trvanlivosti, mohou proběhnout nejen kdykoliv během prvního půl roku, ale i poté.

Někdy se stane, že na poradenství jedu i s 20 měsíční dcerou. Na první návštěvy se ji snažím nebrat, pokud spolu máme jet na návštěvu kontrolní, vždy dávám vědět dopředu. Cena za poradenství se nemění, pokud se ale stane, že se někdy musím na chvíli dceři během naší konzultace věnovat, kompenzuji to časem navíc, který tam strávím.

Po poradenství (do 24 hodin) Vám přijde shrnutí naší návštěvy, abychom si hezky shrnuly to, co jsme si povídaly. Ne vždy je během setkání klid na povídání, tak ať to máme po ruce. Toto shrnutí dostává každá jedna žena individuelně podle toho, co jsme si říkaly. Nejde tedy o žádný univerzální návod. Někdy se ale může stát, že Vám v odpověď na Vaši otázku pošlu některou ze svých epizod podcastu Ženamámou.cz nebo článek na Mamile. Tam už to kolikrát bývá tak hezky napsané nebo řečeno, že to lépe nevymyslím 🙂 Shrnutí se toto ale netýká, to má každá žena vždy své a individuální.