Předporodní příprava na kojení

Čekáte-li miminko, moc ráda Vás provedu kompletní předporodní přípravou (nejen) na kojení. Sama jsem se v těhotenství účastnila předporodního kurzu Jemného zrození a doporučuju ho kudy chodím. Pokud Vám nevyhovují skupinové kurzy nebo hypnoporodní techniky, mohu Vás provést vlastní předporodní přípravou.

Nabízím několik druhů předporodní přípravy na kojení, tu nejzákladnější můžete připojit například právě ke kurzu od Jemného zrození, máte-li pocit, že byste mohli o kojení nasát ještě pár informací 🙂 Anebo se můžeme domluvit i na individuální předporodní přípravě v pohodlí Vašeho doma, kde si ukážeme nejen kojení, ale povíme i o porodu a pomohu Vám vypracovat Váš vlastní porodní plán.

Součástí každého kurzu (vyjma individuální předporodní přípravy) je 10% sleva na 90 minutovou poporodní osobní konzultaci.

ONLINE PŘEDPORODNÍ PŘÍPRAVA NA KOJENÍ PRO PÁR

 • Základní předporodní příprava, kterou doporučuji především po absolvování předporodního kurzu jako takového pro doplnění informací o kojení. Zkrátka máte-li pocit, že jsou Vaše informace o kojení nekompletní, nebo se chcete ještě na něco doptat.

 • Ukážu Vám nejvhodnější polohy pro kojení novorozeného miminka, popíšeme si, jak vypadá správné přisátí a také jak poznat, že Vaše miminko přijímá dostatek mléka. Zaměříme se i na nejčastější “zdravotní problémy” čerstvě novorozeného miminka a tou je novorozenecká žloutenka nebo koliky a bolesti bříška.

 • Probereme důležitost dlouhodobého kojení, povíme si o složení mateřského mléka napříč všemi obdobími kojení a jak zvládat náročné noci, když miminko něco trápí.

 • Příprava trvá 90 – 120 minut a probíhá online přes Zoom.

ONLINE PŘEDPORODNÍ PŘÍPRAVA NEJEN NA KOJENÍ PRO 1 PÁR

 • Oproti kurzu výše se podíváme společně i na to, jak můžeme ovlivnit hladký průběh kojení ještě před tím, než se miminko narodí a to co nejhladším průběhem porodu. Povíme si o intervencích během porodu a jejich vlivu na průběh kojení, o důležitosti kontaktu kůže na kůži (nejen) 2 hodiny po porodu, naťukneme společně Vaše porodní přání.

 • Příprava trvá 2x 90 – 120 minut a probíhá online přes Zoom.

SKUPINOVÝ SEMINÁŘ PŘEDPORODNÍ PŘÍPRAVY NEJEN NA KOJENÍ

 • Kurz probíhá každé 2 měsíce v počtu 4-6 párů ve Kbelích, je formou interaktivní přednášky s prezentací.

 • Naťukneme společně porod a intervence v něm a jejich vliv na kojení, podíváme se na videa samopřisátí, ukážeme si správné a vydatné pití, příčnou polohu, povíme si benefity dlouhodobého kojení, výhody nošení a bezpečného společného spaní, zaměříme se i na dobu, kdy se děti učí jíst jídlo spolu s rodinou.

 • Příští termín plánuji na přelom zimy a jara 2021 dle aktuální situace pandemie, sledujte mé sociální sítě, případně mě kontaktujte již nyní a zapíšu si Vás na seznam zájemců.

INDIVIDUÁLNÍ PŘEDPORODNÍ PŘÍPRAVA NEJEN NA KOJENÍ U VÁS DOMA

 • Přiblížíme si poslední dny a týdny těhotenství, jak se co nejlépe na porod připravit, aby byl co nejhezčím společným vplutím do rodinného života. Poradím Vám s výběrem porodnice a doporučím ty nejlepší, kdo Vás k porodu mohou ve Vašem regionu doprovodit. Povíme si o tom, jak poznat, že porod začal, jak si ulevit během všech tři dob porodních a kdy je ten správný čas vyrazit do porodnice / volat porodní asistentku nebo dulu.

 • Probereme konkrétní intervence do porodu a jejich vliv na dítě a kojení, pomůžu Vám s porodním plánem, který společně sepíšeme, ukážeme si videa samopřisátí, vydatného pití dítěte, povím Vám o benefitech kontaktu kůže na kůži a jak ho během mateřství efektivně využívat, proč nepoužívat separační pomůcky a naťukneme i nošení, společné spaní a období, kdy se děti učí jíst spolu s rodinou.

 • Samozřejmostí je jedna poporodní 90 minutová konzultace v ceně, kdy zkontroluju správné přisátí, polohu a vydatnost pití miminka, vyslechnu si Váš porodní příběh, poradím s péčí o miminko a zodpovím všechny Vaše otázky.