PŘEDPORODNÍ PŘÍPRAVA NA KOJENÍ

Čekáte-li miminko, moc ráda Vás provedu kompletní předporodní přípravou na kojení. Dozvíte se jestli je potřeba prsa a bradavky nějak připravovat na kojení, na co myslet či nemyslet při porodu a bezprostředně po něm a jaké jsou alternativní způsoby krmení, když se kojení nerozběhne, jak bychom si přály.

Povíme si také o tom, proč je kojení důležité jak pro dítě, tak pro matku, ze zdravotního hlediska a jak by to v ideálním světě mělo bezprostředně po porodu a měsíce (roky :-)) ) poté vypadat. 

Pokud si přejete kompletní předporodní přípravu nejen na kojení, informace najdete v záložce Doprovod k porodu. 

PŘEDPORODNÍ PŘÍPRAVA NA KOJENÍ PRO PÁR / U VÁS DOMA

  • Předporodní přípravu na kojení doporučuji každému. I když jste absolvovali předporodní kurz u některé ze známých organizací, kojení a období šestinedělí je stejně důležité a je dobré absolvovat i tuto přípravu. 

  • Ukážu Vám nejvhodnější polohy pro kojení novorozeného miminka, popíšeme si, jak vypadá správné přisátí a také jak poznat, že Vaše miminko přijímá dostatek mléka. Zaměříme se i na nejčastější “zdravotní problémy” čerstvě novorozeného miminka a tou je novorozenecká žloutenka nebo koliky a bolesti bříška.

  • Povíme si proč je důležitý raný a dlouhodobý kontakt kůže na kůži, jak zasadit kojení do kontextu výchovy a jak skloubit potřeby své s potřebami malého miminka.

  • Probereme důležitost dlouhodobého kojení, povíme si o složení mateřského mléka napříč všemi obdobími kojení a jak zvládat náročné noci, když miminko něco trápí.

  • Příprava trvá 3 hodiny a probíhá online přes Zoom / u Vás doma.

SKUPINOVÝ SEMINÁŘ PŘEDPORODNÍ PŘÍPRAVY NA KOJENÍ

  • Kurz probíhá každé 2 měsíce v počtu 4-6 párů ve Kbelích, je formou interaktivní přednášky s prezentací.

  • Naťukneme společně porod a intervence v něm a jejich vliv na kojení, podíváme se na videa samopřisátí, ukážeme si správné a vydatné pití, příčnou polohu, povíme si benefity dlouhodobého kojení, výhody nošení a bezpečného společného spaní, zaměříme se i na dobu, kdy se děti učí jíst jídlo spolu s rodinou.

  • Příští termín plánuji na jaře 2022 dle aktuální situace pandemie, sledujte mé sociální sítě, případně mě kontaktujte již nyní a zapíšu si Vás na seznam zájemců.