Předporodní kurz - kompletní příprava u Vás doma / online

Štěstí přeje připraveným! A stejně jako v jiných oblastech, prevence je ten nejlepší způsob péče. Sestavila jsem tedy koncept individuálního předporodního kurzu u Vás doma / online, který si můžete koupit buď samostatně, anebo v balíčku v kombinaci s doprovodem k porodu. 

Kurz probíhá formou dvou setkání v délce přibližně 2 – 3 hodiny, kde si budeme povídat o přípravě v těhotenství (adekvátně k Vašemu aktuálnímu týdnu), o vyšetřeních v těhotenství, o přípravě na porod, vhodných způsobech úlevy od bolesti, o fázích porodu a také medikaci užívané při porodu, jak “správně” dýchat, jak pracovat s porodním procesem. Probereme spolu možnosti k sestavení vlastního porodního a poporodního (na oddělení šestinedělí) plánu. 

Druhé setkání budeme věnovat především době krátce po porodu – kontakt kůže na kůži a samopřisátí, kojení po porodu, prevenci určitých komplikací po porodu (ať už spojených s tělem ženy nebo s kojením) &zároveň jejich vhodná či možná řešení. Probereme možnosti ambulantního porodu a vyšetření, které musí miminko po porodu absolvovat. Povíme si o šestinedělí (co od něj můžete očekávat) a jak “ideálně” pečovat o sebe a své miminko během prvních pár společných týdnů.

 

Je skvělé, pokud se přípravy spolu s Vámi může účastnit i partner. Obzvláště pokud si nezvolíte možnost mého doprovodu (či jiné duly) k porodu. Je dobré, aby i on věděl, co má od porodu očekávat, měl příležitost se zeptat na vše, co ho zajímá. V případě, že si zvolíte možnost balíčku s doprovodem, máte tyto 2 setkání ještě nad rámec klasických 2 předporodních setkání. 

Ať už máte zakoupený i doprovod k porodu nebo ne, vždy po předporodní přípravě dostanete i přehledný soubor v PDF formátu se všemi informacemi, které jste se na kurzu dozvěděli.