Předporodní kurz - kompletní předporodní příprava na porod, šestinedělí a kojení

Štěstí přeje připraveným! A stejně jako v jiných oblastech, prevence je ten nejlepší způsob péče. Sestavila jsem tedy s kolegyní Nikol Minaříkovou koncept předporodních kurzů, který si můžete koupit buď samostatně, anebo v balíčku v kombinaci s doprovodem k porodu. 

Kurz probíhá formou víkendového setkání, kde si budeme povídat o přípravě v těhotenství (adekvátně k Vašemu aktuálnímu týdnu), o vyšetřeních v těhotenství, o přípravě na porod, vhodných způsobech úlevy od bolesti, o fázích porodu a také medikaci užívané při porodu, jak “správně” dýchat, jak pracovat s porodním procesem, porodnickými protokoly. Probereme spolu možnosti k sestavení vlastního porodního a poporodního (na oddělení šestinedělí) plánu. 

Druhé setkání budeme věnovat především době krátce po porodu – kontakt kůže na kůži a samopřisátí, kojení po porodu, prevenci určitých komplikací po porodu (ať už spojených s tělem ženy nebo s kojením) & zároveň jejich vhodná či možná řešení. Probereme možnosti ambulantního porodu a vyšetření, které musí miminko po porodu absolvovat. Povíme si o šestinedělí (co od něj můžete očekávat) a jak “ideálně” pečovat o sebe a své miminko během prvních pár společných týdnů. Součástí je pak také dlouhodobé kojení.

 

Všechny potřebné informace najdete na webu Porod s láskou.